اقامت و ویزامجارستان

اقامت مجارستان و شرایط عمومی
اقامت مجارستان از طریق تحصیل
اقامت مجارستان از طریق کار
اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری
اقامت مجارستان از طریق ازدواج
اقامت مجارستان از طریق تولد
اقامت مجارستان از طریق پناهندگی
اقامت مجارستان و ویزای توریستی مجارستان
اقامت مجارستان و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا
ثبت شرکت
خرید ملک


اقامت مجارستان و شرایط عمومی

مجارستان کشوری واقع در اروپای مرکزی به پایتختی شهر زیبای بوداپست می باشد. این کشور 10 میلیون نفری دارای وسعتی بالغ بر 93000 کیلومتر مربع بوده و در همسایگی کشورهای اسلواکی، اوکراین، اتریش، رومانی، صربستان، کرواسی و اسلوونی قرار دارد. زبان رسمی این کشور مجاری و دین رسمی آن مسیحی می باشد. مجارستان 11 امین مقصد گردشگری بزرگ جهان محسوب می شود. همچنین بزرگترین دریاچه اروپای مرکزی با نام بالاتون در این کشور واقع شده است.

اقامت مجارستان و اخذ پاسپورت مجارستان دارای مراحل مختلفی است. به منظور اخذ اقامت مجارستان ابتدا می بایست اجازه اقامت خود را از اداره مهاجرت مجارستان دریافت کنید. اخذ اقامت دائم مجارستان پس از گذشت 5 سال از زندگی در مجارستان و سکونت به مدت حداقل 6 ماه در هر سال قابل درخواست می باشد. سپس بعد از گذشت 3 سال از اخذ اقامت دائم مجارستان می توان با شرکت در آزمون های زبان و ادغام مدنی و تاریخ این کشور درخواست اخذ پاسپورت مجارستان نمود.

از جمله امتیازات اقامت مجارستان می توان به موارد زیر اشاره نمود.

هزینه های کم زندگی
نرخ مالیات پایین
شرایط آسان برای ثبت شرکت
وجود مدارس و دانشگاه های با کیفیت و دو زبانه

روش های اقامت در مجارستان به 6 دسته تقسیم بندی می شوند که شامل تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، پناهندگی، ازدواج و تولد می باشد که در ادامه به صورت کلی به هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

1) اقامت مجارستان از طریق تحصیل

تحصیل در مجارستان در مقاطع ابتدایی تا سن 16 سالگی اجباری می باشد. نظام آموزشی مجارستان بر اساس نظام آموزشی اروپا موسوم به فرآیند بولونیا (آموزش کیفی بجای آموزش نمره محور) بوده و شامل سه روش نمره دهی 1(عالی) تا 5 (مردود)، 1(عالی) تا 3 (مردود) و A (عالی) تا F (مردود) می باشد. پیش دبستانی در مجارستان از سنین 3 تا 6 سال، دبستان از 6 تا 14 سال و دبیرستان از 14 تا 18 سال را شامل می شود. مدارس مجارستان در مقطع دبیرستان به دو دسته عادی و فنی و حرفه ای تقسیم بندی می شوند. به منظور ورود به دانشگاه در مجارستان آزمونی تحت عنوان ماتورا (کنکور اروپایی) از متقاضیان ورود به دانشگاه گرفته می شود.

مهم ترین دانشگاه های مجارستن در جدول زیر ارائه شده است:

Avicenna International College

 

کالج ها

 


McDaniel College Budapest

 


Duna international college

 


Eötvös Loránd University

 

دانشگاه های علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه

 


Budapest University of Technology and Economics

 


Corvinus University of Budapest

 


University of Szeged

 


University of Debrecen

 


University of Pécs

 


University of Miskolc

 


Semmelweis University Budapest

 

دانشگاه های پزشکی و رشته های وابسته

 


University of Pecs

 


University Debrecen

 


University Szeged

 


میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های مجارستان سالیانه 2،000 یورو در سال می باشد.

بورسیه تحصیلی مجارستان تحت عنوان Stipendium Hungaricum یا بورسیه تحصیلی کشور مجارستان برای دانشجویان بین المللی در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر می باشد. به منظور اخذ بورسیه دانشجو می بایست دارای رزومه تحصیلی و تحقیقاتی قوی باشد و شخصاً نسبت به اخذ بورسیه از دانشگاه های مجارستان اقدام کند. این دوره ها بدون پرداخت شهریه بوده و ماهیانه دارای کمک هزینه ای به میزان 300 تا 650 یورو می باشند. اسکان در طول دوران تحصیل رایگان بوده و برای تهیه مسکن ماهیانه مبلغ 120 یورو به عنوان کمک هزینه به دانشجو پرداخت خواهد شد. همچنین سالیانه تا سقف 205 یورو امکان بیمه درمان رایگان برای دانشجو وجود خواهد داشت. زمان درخواست بورسیه تحصیلی تا 15 ژانویه هر سال می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی شامل موارد زیر می باشد:

تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی
عکس پاسپورتی
پاسپورت با اعتبار حداقل 90 روز
کلاسه اثر انگشت
رسید پرداخت شهریه دانشگاه
رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا به مبلغ 60 یورو
رسید سپرده بانکی
نمره زبان آیلتس بالای 6 یا معادل آن در آزمون تافل(برای برخی دانشگاه ها نمره زبان 5.5 نیز مورد قبول می باشد)

 


دانشجو اجازه کار به مدت 20 ساعت در هفته را خواهد داشت.

 


همچنین اخذ ویزای همراه دانشجو برای مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر می باشد ولی همراه به جهت اشتغال به کار می بایست از اداره مهاجرت مجارستان اجازه کار دریافت کند.

 


امکان اخذ ویزای جستجوی کار پس از پایان تحصیلات در مجارستان و تبدیل آن به ویزای کار مجارستان وجود خواهد داشت.

 


2) اقامت مجارستان از طریق کار

اخذ ویزای کار مجارستان مستلزم داشتن پیشنهاد کاری بوده و نیازمند دانستن زبان انگلیسی یا مجاری در سطح عمومی می باشد. این نوع ویزا نیازمند داشتن ویزای نوع D موقت 30 روزه می باشد. به این منظور کارفرما می بایست درخواست نیروی کار خود را به اداره کار و مهاجرت مجارستان ارائه داده و منتظر فرآیند چاپ آگهی بین المللی نیروی کار بمانند. به منظور هرچه سریعتر پیدا کردن کار در مجارستان بهتر است به موسسات کاریابی بین المللی این کشور مراجعه نمائید. هزینه درخواست این نوع ویزا 60 یورو و مدت زمان رسیدگی به آن 70 روز می باشد.

 


3) اقامت در مجارستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در مجارستان از سه طریق سرمایه گذاری اقتصادی، ثبت شرکت و خرید ملک امکان پذیر می باشد. به منظور سرمایه گذاری اقتصادی می بایست در طرحی تحت عنوان طرح اقامتی Residency Bond ثبت نام کرده و مبلغ 360 هزار یورو به عنوان هزینه سرمایه گذاری در بخش های مورد نیاز مجارستان را به دولت مجارستان پرداخته و پس از گذشت 8 سال اقامت دائم مجارستان را اخذ نمایید. این طرح فعلاً برای ایرانیان و بسیاری از کشورهای دیگر امکان پذیر نمی باشد. همچنین می توان از طریق ثبت شرکت با هزینه ای معادل 15 هزار یورو و سرمایه اولیه 35،000 یورو و همچنین سرمایه در گردش 10 هزار یورو از طریق استخدام چند کارمند مجارستانی ثبت شرکت و فعالیت اقتصادی انجام داده و اخذ اقامت نمود. این دو طرح نیازمند داشتن بیزنس پلن و اساسنامه می باشند. به منظور اخذ اقامت از طریق خرید ملک در مجارستان ابتدا می بایست دو واحد آپارتمان به ارزش مجموعاً 200 هزار یورو خریده و سپس اقدام به ثبت شرکت مشاوره املاک نموده و ساختمان ها را به عنوان سرمایه شرکت معرفی کرد. لازم به ذکر است قیمت هر متر مکعب واحد مسکونی در مجارستان به طور میانگین بین 300 هزار تا 1 میلیون فارینت می باشد.

با توجه به پیچیدگی های اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری، می توان روش های سرمایه گذاری دیگری از جمله کار شرکت و قرمز سفید قرمز را پیشنهاد داد که بدون نیاز به بیزنس پلن و با سرمایه ای کمتر منجر به اخذ اقامت در کشور های برتر دنیا می گردد.

 


4) اقامت مجارستان از طریق ازدواج

به منظور اخذ ویزای نامزدی مجارستان از طریق ازدواج با فردی مجاری و اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج، در صورت داشتن شرایطی خاص می توانید شرایط اقامت مجارستان را کسب نموده و تابعیت این کشور را اخذ نمائید. به این منظور می بایست یکی از زوجین دارای اقامت مجارستان بوده و طرفین بالای ۱۸ سال بوده و حداقل قبلاً یکبار همدیگر را ملاقات کرده باشند و همچنین بتوانند علاقه خود به یکدیگر را اثبات کنند. این ویزا علاوه بر مدارک هویتی و فردی نیازمند ارائه گواهی ازدواج و همچنین آدرس منزل محل سکونت و تعهد تمکن مالی توسط شهروند مجاری و همچنین گواهی تجرد طرفین و پرداخت هزینه های ویزا است. مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزا حدود یک ماه خواهد بود.

 


5) اقامت مجارستان از طریق تولد

مجارستان جزو کشورهای تابع اصل خون شناخته می شود به این معنی که صرف تولد فرزند در این کشور منجر به اخذ تابعیت و اقامت نخواهد شد و نیازمند داشتن شرایطی خاص می باشد. به منظور اخذ اقامت مجارستان از طریق تولد فرزند در مجارستان می بایست یکی از والدین تبعه مجارستان بوده و یا پدر و مادر فرزند نامشخص باشند. ضمناً حتی در صورت اخذ تابعیت فرزند امکان اخذ ویزای اقامت والدین فرزند وجود نخواهد داشت.

 


6) اقامت مجارستان از طریق پناهندگی

موسسه حقوقی و مهاجرتی بین المللی ایرانیان ما به دلیل خطرات و عواقب زیاد هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد.

 


* ویزای توریستی مجارستان

به منظور سفر تفریحی به کشور مجارستان می بایست ویزای کوتاه مدت توریستی مجارستان با اعتبار کمتر از 90 روز را اخذ نمود. به این منظور می بایست مدارکی را تحویل سفارت نمود که شامل موارد زیر می باشد.

 


پرداخت هزینه ویزا به مبلغ 60 یورو
تکمیل فرم درخواست ویزا
پاسپورت معتبر به مدت حداقل 90 روز
عکس پاسپورتی
نامه اشتغال به کار
رسید تمکن مالی جهت تضمین بازگشت به کشور مبدا
رسید بلیط رفت و برگشت
رسید محل اسکان
رسید بیمه سفر

 


* هزینه های زندگی در مجارستان

کشور مجارستان، جزء یکی از ارزان ترین کشورهای اروپایی عضو حوزه شنگن می باشد. به دلیل وجود دانشگاه ها با شهریه کم، همین امر نیز دلیل انتخاب این کشور برای بسیاری از دانشجویان بین المللی است. هزینه های پایین تحصیل و زندگی در مجارستان سبب شده است که بسیاری از افرادی که تمایل به کار یا تحصیل در کشورهایی مانند اتریش و آلمان دارند، ابتدا در کشور مجارستان دوره زبان یا دوره های پیش نیاز تحصیلی بگذراند و سپس برای مقصد نهایی خود اقدام نهایند.

مهم ترین هزینه هایی که در زمان زندگی در مجارستان دارید شامل خوراک، پوشاک، اجاره مسکن، انرژی، رفت و آمد، سلامت و تفریحات می باشد. مسلما مجموع هزینه های زندگی در مجارستان به سبک زندگی و الگوی مصرف شما بستگی دارد اما به صورت میانگین هزینه های زندگی در مجارستان (بدون احتساب اجاره) بین 250 تا 400 یورو در ماه می باشد. هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر حدود 400 یورو و در خارج از شهر حدود 280 یورو می باشد. برای یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر حدود 700 یورو و در خارج از شهر حدود 500 یورو باید پرداخت.

 


اقامت و اخذ تابعیت مجارستان

تابعیت مجارستان به صورت مستقیم و بلافاصله فقط برای افرادی که پدر یا مادر آن ها تابعیت مجارستان دارند، قابل دستیابی است. اتباع سایر کشورها که قصد اخذ تابعیت مجارستان را دارند باید ابتدا از یکی از روش های ذکر شده، اقامت موقت مجارستان را کسب نمایند. پس از چند سال زندگی در مجارستان اقدام موقت می تواند تبدیل به اقامت دائم شود و پس از گذشت چند سال دیگر برای اخذ تابعیت و پاسپورت مجارستان درخواست داد.

 


تعداد سال های مورد نیاز برای دریافت تابعیت مجارستان بسته به نوع اقامت شما متفاوت است. معمولا شما پس از 8 سال پیوسته، زندگی در مجارستان می توانید تابعیت این کشور را به دست آورید، اما در شرایطی این مدت زمان کاهش می یابد. در صورتی که شما در مجارستان متولد شده باشید پس از 5 سال می توانید تابعیت مجارستان را به دست آورید. در صورتی که با یک شهروند مجارستان ازدواج کنید یا والد کودکی که تابعیت مجارستان را دارد باشید، پس از 3 سال می توانید برای تابعیت مجارستان اقدام کنید.

 


* ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت در مجارستان یکی از پر متقاضی ترین راههای مهاجرت گردیده است ، همانطور که میدانید یکی دیگر از راه های اخذ تابعیت مهاجرت کاری و سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان و کشور های دیگر می باشد و این راه یکی از بهترین و اسان تر و در عین حال  درامد زا بودن برای اشخاصی که می خواهند از طریق کار و سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان مهاجرت کنند لذا باید به این موضوع اشاره کرد که اطلاعات فرد برای مهاجرت کار و سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان باید کامل و دقیق باشد تا اشخاص دچار مشکل نشوند ما در این مقاله راه ها و روش های مهاجرت کار و سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان را برایتان توضیح میدهیم .

یکی از مسئله هایی که  برای افراد در  مهاجرت به کشور های جهان ارزشمند  و پر جذابیت  بود مهاجرت کاری و سرمایه گذاری  بود لذا اکثر جوانان و متخصصان خواهان چنین مهاجرتی میباشند. یقینا اشخاصی هستن که دارای مهارت و تخصص ویژه و خوبی هستند که این نوع مهاجرت یعنی همان مهاجرت کاری و سرمایه گذاری در مجارستان را یک فرصت خوب و استثنایی نیز می دانند.کشورهای اروپایی از جمله کشور مجارستان دارای فرصت های مناسبی برای ویزای کاری می باشد.

 


مهاجرت کاری و شرایط اخذ ویزای کار در مجارستان

یکی از راه های اخذ تابعیت مجارستان می تواند مهاجرت کاری و سرمایه گذاری در مجارستان باشد و افراد می توانند اقدام کنند لذا باید این مورد را بدانیم که  راه های مختلفی برای مهاجرت به مجارستان وجود دارد مانند ویزای تحصیلی و ویزای ازدواج و غیره..

 


شرایط کار در کشور مجارستان

بهتر است بدانیم اگر شخصی بخواهد ویزای کار کشور مجارستان را اخذ نماید نباید در کشورهای اتحادیه ی اروپا یا کشور مجارستان ساکن باشد به علت آن که خود شهروند آنجا هستند و احتیاجی  به آن ویزا ندارد اما در غیر این مورد تمامی افراد باید دارای ویزای کار این کشور باشند .افراد متقاضی باید از طریق اداره مهاجرت مجارستان اقدام نماید با یک قرار معتبر بین فرد کارفرما و متقاضی شروع کند . شروع به کار در کشور مجارستان باید با دعوت نامه یک کارفرما از کشور مجارستان جهت کار باشد که این دعوت نامه باید به مدت سه ماه در کشور برای جذب نیرو در همان شغل اگهی شود و در صورتی که کسی خواهان این شغل نبود به مدت سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا اگهی می شود اگر باز کسی خواهان ان شغل نبود فرد می تواند نسبت به ان اقدام کند که معمولا این کار غیر ممکن است. یکی دیگر از مواردی که باید به ان توجه کرد دانستن زبان مجاری می باشد.در اینجا اگر کسی ازطریق ویزای تحصیل اقدام کرده باشد چون می تواند در طول تحصیل کار کند بعد از اتمام تحصیل می تواند به راحتی ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کنند. حال باید بدانیم راه دیگری هم وجود دارد برای مهاجرت کاری فرد می تواند در اداره کار ثبت کند تا به کار مورد نیاز خود دست یابد.

در نهایت می توان گفت که افراد برای اخذ ویزای کار با مشکلاتی از قبیل پیدا کردن کارفرما روبرو می شوند و می توان گفت   بهترین گزینه می تواند ثبت شرکت در مجارستان و در نهایت اقامت دائم این کشور باشد. از مزیت های ثبت شرکت می توان به ان اشاره کرد که فرد از پرداخت مالیات کمتری برخودار می شود رفت و امد ازادانه در کشورهای شینگن و اقامت دائم برای فرد و خانواده اش می باشد.

برای سرمایه گذاری در مجارستان حدودا باید ۳۰۰۰۰ هزار یورو اوراق قرضه خریداری می کند فرد تا بتواند در انجا سرمایه گذاری کنندو یا اینکه به جای ۳۰۰۰۰۰ هزار یورو می تواند با هزینه ی ۱۲۵ هزار یورو سرمایه گذاری نماید و  مابقی پول را از طریق وام از آن شرکت دریافت نماید و این وام بلاعوض می باشد و در ازای این مبلغ فرد در ازای سه ماه اقامت دائم را دریافت می نماید . البته باید بدانید در صورت اقدام از طریق ۳۰۰۰۰۰ یورو این پول به آنها بر میگردد اما اگر ۱۲۵۰۰۰ یورویی اقدام نمایند این پول به آنها باز نمی گردد .بعلاوه باید بدانیم که جدید ترین و جذاب ترین روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می  باشد که یک فرصت استثنایی برای اخذ اقامت در یکی از کشورهای اعضای اتحادیه و مناطق شنگن وکسب وکار و یا مسافرت ازادانه به تمام نقاط اروپا را فراهم سازد لذا باید دانست که در ازای هر سرمایه گذاری خوب و مطمئن که دولت ان را تضمین کرده به مبلغ ۳۰۰۰۰۰ یورو می باشد که متقاضیان می توانند با یک بار سفر به کشور مجارستان می توانند اجازه اقمت دائم را در این کشور کسب کنند و فرد ظرف پنج سال اقامت دائم گرفته  و می توانند برای تمام خانواده خود اقامت مجارستان را در یافت کند.

 


ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت در مجارستان یکی از بهترین راه های مهاجرت و اخذ تابعیت می باشد و در نهایت اقامت دائم این کشور باشد. از مزیت های ثبت شرکت می توان به ان اشاره کرد که فرد از پرداخت مالیات کمتری برخودار می شود رفت و امد ازادانه در کشورهای شینگن و اینکه اقامت دائم برای فرد و خانواده اش می باشد.

مزایای ثبت شرکت در مجارستان

۱-مالکیت ۱۰۰% (بدون نیاز به شریک محلی)

۲-دسترسی به بازار اروپا  ( بیش از ۵۰۰ میلیون نفر و دومین بازار ثروتمند دنیا)

۳-واردات / صادرات

۴-دسترسی به تمام نواحی اروپای شنگن برای مسافرت، تجارت و اقامت طولانی مدت

۵-امکان درخواست اقامت دائم پس از ۳ سال

۶-امکان درخواست پاسپورت ۵ سال بعد از اخذ اقامت دائم

۷-امکان اخذ آسان ویزا برای تمامی نقاط دنیا

۸-اجازه اقامت شنگن (برای تمام اعضای خانواده)

۹-اجازه کار و تجارت به عنوان مدیر شرکت و کارفرما

۱۰-افتتاح حساب شرکتی و شخصی

۱۱-مبادلات بانکی آن لاین، کارتهای اعتباری، تسهیلات و خطوط اعتباری

۱۲-استفاده از مارک تجاری (برند) اروپائی

۱۳-قوانین تجاری و گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا

۱۰% ۱۴-مالیات بر درآمد شرکت

۱۵-انجام کلیه مراحل طی ۶ ماه

۱۶-هزینه های پائین راهبری و اداره شرکت

 


مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در مجارستان

آدرس حقیقی ( دفتر کار )

اسکن پاسپورت سهامداران و مدیران

قبض تلفن یا یک قبض رسمی برای تأیید آدرس

حداقل مبلغ ۲۰۰۰ یورو بابت سرمایه اولیه شرکت

پرداخت تمام هزینه های بانکداری برای ۱ سال اول

 


در نهایت برای اینکه از شرایط مهاجرت کار قبل از این که مهاجرت کنید بهتر است با موسسه حقوقی و مهاجرتی بین المللی ایرانیان تماس گرفته و اطلاعات کامل برخوردار شوید در این حال راه های دیگری برای مهاجرت وجود دارد که می توان به مهاجرت تحصیلی به مجارستان و یا مهاجرت از طریق ازدواج یا مهاجرت از طریق تولد اشاره کرد.

 


در صورت نیاز به مشاوره بیشتر در مورد مهاجرت به مجارستان از طرق مختلف میتوانید با دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی بین المللی ایرانیان و یا دفاتر همکار ما در مجارستان تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی ما بهره مند شوید.

 


*خرید ملک و اخذ اقامت مجارستان

خرید ملک در مجارستان از جهات گوناگونی قابل بررسی است که در ادامه مهم ترین و اساسی ترین نکات پیرامون خرید ملک خدمت شما عزیزان ارائه می گردد، مجارستان با توجه به موقعیت جغرافیایی، هزینه زندگی ارزانتر نسبت به سایر کشورهای اروپایی بیشتر مورد توجه سرمایه گذاران واقع شده است.

 


درک ارزش اموال

قیمت ملک در مجارستان در مقایسه با سایر نقاط اروپا به طور قابل توجهی کمتر می باشد، اما قیمت در منطقه دریاچه بالاتون نسبت به سال های گذشته 6 % تقریبا افزایش یافته است. کشور مجارستان بین سال های 2000 تا 2008 رونق اموال مانند سایر نقاط اروپا را تجربه نکرده است. املاک در مجارستان نسبت به کشورهای اطراف خود مانند کرواسی تقریبا هم ارزش هستند اما در برابر کشور اتریش تفاوت ها چشمگیر هستند .

 


بهره بیشتر برای صرفه جویی در بانک

صرفه جویی در بانک های مجارستان، تقریبا دو برابر انگلیس و ایرلند است. همچنین، همانطور که با سایر نقاط اتحادیه اروپا، شخص از طریق اروپا تا 85،000 پوند برای یک دارنده حساب واحد، 170،000 پوند در یک حساب مشترک بیمه می کند. شخص یک حساب بانکی مجارستانی به عنوان صاحب ملک می تواند داشته باشد، برای ایرانیان افتتاح حساب بانکی نسبت با سال های قبل بسیار سخت شده است .

 


آب و هوای مجارستان

در تابستان مجارستان حدود 8 درجه گرمتر از انگلیس و ایرلند است و بارش باران حدود 50 درصد کمتر است. اما هنوز 8 درجه خنک تر از اسپانیا است، مجارستان اصولا چهارفصل می باشد و از نظر آب و هوایی شرایط مناسبی دارد.

 


سلامت و درمان

مراقبت های اضطراری برای تمام شهروندان اتحادیه اروپا در مجارستان رایگان است.قبل از سفر شخص باید کارت EHIC بدست آورد.

 


پایتخت مجارستان شهر بوداپست می باشد که سالیانه توریست های فراوانی از این شهر بازدید می نمائید، خرید ملک در شهر بوداپست نسبت به سایر شهرهای مجارستان متقاضی دارد .

 


به دو روش خرید ملک مستقیم و خرید ملک شرکتی می شود اقامت مجارستان را دریافت کرد. به روش مستقیم فرد بدون اقامت اتحادیه اروپا می بایست مبلغ ۳۵۶،۰۰۰ دلار آمریکا   بر روی ملکی در مجارستان هزینه کنید. هر جند که فرد باید برای مدتی طولانی در درون کشور بمانند که در این کیس زمان انتظار می تواند ۸ سال باشد.

در روش دوم با داشتن یک تجارت با ثبات و درآمد ثابت، فرد می تواند ملکی را خریداری کند و آن را اجاره دهد بعلاوه می تواند خانواده خود را به مجارستان بیاورد.

 


خرید ملک در مجارستان و استانداردهای سرمایه گذاری

خرید ملک در مجارستان به دلایل گوناگونی متقاضیان کثیری دارد چراکه سرمایه گذاران خرید ملک را گزینه کم ریسک برای سرمایه گذاری خارجی می دانند، مجارستان در سال های اخیر از تغییر در جهت سرمایه گذاری مستقیم خارجی Foreign direct investment بخش های خرده فروشی مواد غذایی و صنایع غذایی به عمده فروشی، خرده فروشی و تعمیر وسایل نقلیه بهره مند شده است. با این حال، کاهش جمعیت شناختی کشور و پیشرفت آهسته سیستم آموزشی مانع تحولات ساختاری حیاتی می شود. مجارستان در رتبه دوم کسب و کار جهانی 2018 (48 در 2017) رتبه بندی شده است. در میان دارایی های کشور، سیستم مالی مناسب سرمایه گذاری، زیرساخت های خوب و موقعیت جغرافیایی آن به عنوان یک پل ارتباطی بین شرق و غرب اروپا است.

 

خرید ملک در مجارستان و واجدین شرایط خرید ملک

خرید ملک در مجارستان در سال های اخیر بسیار ساده تر شده است و تنها محدودیت هایی در محل وجود دارد که مانع خرید خریداران بین المللی از حقوق مشابه با شهروندان مجارستانی می شود. در حال حاضر، مهاجران به دنبال خرید ملک می توانند تنها خانه هایی را که خانه های شهری یا مسکونی در نظر گرفته اند، خریداری کنند، در حالی که بازار املاک روستایی عمدتا برای شهروندان است. در حال حاضر همه چیزهایی که برای خرید ملک در مجارستان مورد نیاز است، مجوز است، که به راحتی از شورای ناحیه به دست می آید و هزینه آن حدود 200 یورو است. این اغلب فقط به صورت رسمی در نظر گرفته می شود و احتمالا در شش هفته تایید خواهد شد. کسانی که از یک کشور غیر اتحادیه اروپا هستند و نیاز به ویزا برای ورود به مجارستان دارند می توانند قبل از ورود، به محل اقامت خود درخواست کنند. این را می توانید در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری خود انجام دهید. پس از دریافت مجوز، خریدار آینده نگر می تواند برای اجازه خرید ملک از مقامات محلی درخواست کند. برنامه های کاربردی معمولا مورد تایید قرار می گیرند، اما برای پردازش می توانند تا سه ماه طول بکشد.

خرید ملک به عنوان یک شرکت

به طور معمول، مهاجران با هدف خرید ملک در مجارستان به عنوان یک شرکت خریداری می کنند. با این حال، در سال های اخیر، این غیر ضروری شده است و در حال حاضر برای این کار شخص باید چند ملک خریداری نماید،  برای اجتناب از هزینه های مرتبط با این، شما باید به عنوان یک فرد خریداری کنید. با این حال، اگر بخواهید به دلیل کسب و کار مهاجرت کنید، هنوز قادر به انتخاب این گزینه هستید، اما باید دانست که هزینه های اضافی و حسابدار نیز خواهید داشت.

خرید ملک در مجارستان برای اتباع خارجی امکان پذیر می باشد و در ادامه سعی داریم مراحل قانونی خرید ملک در مجارستان را برای شما تشریح نمائیم .

هنگامی که ملک انتخاب شود، مذاکره هم شروع می شود

یک وکیل برای انتقال ملک می شود استفاده کرد. توجه داشته باشید که این وکیل نه تنها خریدار بلکه فروشنده را نیز نمایندگی می کند.

هنگامی که توافق بین خریدار و فروشنده صورت می گیرد، وکیل روند تایید اعتبار دولت محلی را آغاز می کند

ارزش ملک همیشه در حال تغییر هستند.

هنگامی که عنوان از صحت ااستعلام شود، قرارداد خرید توسط وکیل تهیه شده که برای انتقال مالکیت ضروری می باشد.

سپس یک جلسه بین فروشنده، خریدار و وکیل برگزار می شود، که در آن قرارداد در حضور طرفین و نماینده دفتر املاک و مستغلات امضا می شود. در حال حاضر انتظار می رود که خریدار 10 درصد از قیمت توافق شده به عنوان پیش پرداخت (سپرده) را بپردازد.

پس از امضای قرارداد، خریدار باید و هزینه های وکالت را پرداخت کند. قرارداد خرید باید ظرف 30 روز پس از امضاء به اداره ثبت احوال مجاز ارسال شود.

به دلیل فرایند مجوز، بستن قرارداد معمولا 60 تا 90 روز پس از اولین امضای قرارداد خرید انجام می شود. خریدار باید بلافاصله پس از دریافت اجازه خرید از دفتر اداری، فروشنده را مطلع کند. بستن قرارداد معمولا ظرف یک هفته انجام می شود. مهمترین گام زمانی است که خریدار و فروشنده قرارداد بسته شدن را اعلام کنند که قراردادی است که قیمت خرید به صورت کامل پرداخت شده و مالکیت انتقال یافته است. خریدار پس از آن مالک می شود. ثبت نهایی حقوق مالکیت حدود شش ماه طول می کشد.

خرید ملک در مجارستان و هزینه های خرید و اجاره ملک

خرید ملک در مجارستان و اجازه ملک دارای هزینه های متفاوتی می باشد، وضعیت اجاره در بوداپست بسیار خوب است. آپارتمان ها در بوداپست( طرف سبزتر بوداپست)، نسبتا بالاتر از 6.89٪ برای یک آپارتمان بزرگتر از 120 متر مربع است، با توجه به تحقیقات بازار جهانی املاک در ماه ژوئیه 2016، 7.21٪ برای یک آپارتمان کوچکتر از 80 مترمربع در مرکز تجارت و بازرگانی بوداپست، درآمد اجاره کمی پایین تر از 5.82٪ به 6.42٪ رسیده است.

اجاره ماهانه در بوداپست در حدود 11 یورو (13.16 دلار آمریکا) تا 11.60 یورو (13.87 دلار آمریکا) در هر متر مربع است. در پست (Pest) آپارتمان ها می توانند از 11.20 یورو (13.39 دلار آمریکا) به 12.61 یورو (15.19 دلار آمریکا) در هر متر مربع اجاره شود .

خرید ملک در مجارستان و وکیل امور ملک

خرید ملک در مجارستان یک پروسه حقوقی و پیچیده می باشد، برای اقدام در زمینه سرمایه گذاری و خرید ملک می بایست از وکیل امور ملک بهره برد، وکلای سرمایه گذاران برای خرید ملک در مجارستان معمولا تمام اسناد را تهیه  به دادگاه ثبت احضار می کنند و مبلغی حدودا 150 فورینت (HUF) مجارستان و معادل 484 یورو می پردازند، برای مراقبت از ثبت یک گزارش سه ماهه و سالانه به مقامات مالیاتی یک حسابدار لازم می باشد، هزینه های حسابداری تقریبا برابر با 75 فورینت معادل 242 یورو در سال می باشد.

نکته مهم: به طور کلی، انتقال املاک و مستغلات مالیات 4٪ دراد، برای آپارتمان ها و خانه ها، مالیات انتقال بین نرخ خای 2 تا 4 % متفاوت می باشد .

خرید ملک در مجارستان و توصیه های حقوقی

خرید ملک در مجارستان مستلزم رعایت و دقت به فاکتور به نقاط قوت خرید ملک در مجارستان است که در ادامه به آن اشاره می­نماییم:

مجارستان به طور گسترده ای در نظر گرفته شده است که دروازه ای به مرکز و جنوب شرقی اروپا است، که این بازار را جذاب برای سرمایه گذاری خارجی می کند.
نیروی کار مجارستان به شدت تحصیل کرده و ماهر است و تاکید خاصی بر مهندسی، پزشکی و اقتصاد دارد. از سال 2015، نرخ سواد آموزی 99.05٪، بالاترین میزان در منطقه است.
نیروی کار نیز ارزان است که به کشور اجازه می دهد تا به طور کامل در زنجیره تولید اروپا ادغام شود و به عنوان یک کارگاه تولید کارآمد محسوب شود.
با وجود کاهش کوتاه مدت در سال 2015، مجارستان همچنان یکی از سریعترین اقتصادهای اتحادیه اروپا است. سیستم مالی آن یکی از بیشترین توسعه در منطقه است.
با وجود کاهش مداوم در سال های 2008 و 2015، مجارستان، با رشد 3.9٪ در سال 2017، همچنان یکی از پویاترین اقتصادهای اروپایی است.
تاسیسات زیربنایی و چارچوبی قانونی و قانونی مجارستان محیط مناسب برای رشد پایدار است.
ادغام در اتحادیه اروپا ثبات سیاسی و اقتصادی خود را تقویت می کند، در حالی که حمایت از سازمان های بزرگ بین المللی تاثیرات بحران را کاهش داده است.